Продавати електроенергію на біржі УЕБ
Нова модель продажу електричної енергії запрацювала в липні 2019 року, саме тоді почали складатися окремі норми Закону України «Про ринок електричної енергії». Вартість електричної енергії формується прозоро, це гарантується відкритими аукціонами на біржі, в цьому вони суттєво відрізняються від встановлення тарифів централізованим методом. Як остаточний результат, усі учасники ринку (клієнти, підрядники, виробники) знаходяться у вигідному становищі, для останніх є можливість вільно продавати електроенергію на біржовій платформі УЕБ www.ueex.com.ua/presscenter/news/yak-prodati-elektroenergiu-na-birzhi-ueb.

Як продати електроенергію на біржі?

До цього електроенергія купувалася і продавалась за подальшою схемою: електроенергія, отримана виробником, продається лише оптовому клієнту, яким було державне підприємство «Енергоринок». Потім це підприємство продає отриману електроенергію компаніям енергозберігаючим (посередникам). Саме вони виконували свою функцію більш ретельно і продавали споживачам електроенергію спокійно.

З набуттям чинності нового закону описаний ланцюг руху електроенергії припинив своє існування, що, у свою чергу, дозволило суперництву почати прогресувати, а формування цін стати об’єктивним. Ринок в оптовій категорії підрозділяється на ринок:

  1. двосторонні угоди — завершення угоди про продаж електроенергії повинен відбуватися без посередників, тобто з виробниками або підрядниками, які купували електроенергію більш тісно;
  2. «День вперед» — електроенергія продається на цьому ринку на наступний день пізніше поточнго торгового дня;
  3. внутрішньоденний — електроенергія продається протягом одного дня (тобто до споживання);
  4. балансуючий ринок — ринок з імовірністю кількісного збалансування постачання та закупівлі електроенергії природним шляхом із мережі.

Для України ueex.com.ua — це ексклюзивна онлайн-платформа, на просторах якої можливо продавати або купувати електроенергію. На конкурентних засадах ця платформа отримала право проводити аукціони за двосторонніми угодами. На аукціоні на ТБ УЕБ використовується спеціалізований програмний продукт для здійснення операцій.

Хороше місце в Інтернеті для продажу електроенергії веб-сайт ueex.com.ua. Реєстрація в інтернет-ресурсі ueex.com.ua відкриває великі можливості для своїх користувачів, як різних виробників електричної енергії, так і інших учасників, продавати електроенергію в гідних умовах. Працюють сегменти з торговим напрямком, тут дозволено знаходити пропозиції щодо купівлі чи продажу електроенергії, тоді як ціни можуть зростати або зменшуватися.