Переваги використання системи Прозорро.Продажі в сфері реалізації арештованого майна
Арештоване майно утворюється внаслідок ліквідації рухомих та нерухомих активів боржників на основі судового рішення. Ці активи ліквідує державна виконавча служба, представники якої і продають це майно через відкриті онлайн торги. Але так було не завжди. Ще декілька років тому арештоване майно реалізовувалося серед обраного кола осіб за «закритими дверима». Вартість таких активів визначалася несправедливо, тобто майно оцінювалося дешево та продавалося «своїм». Із-за того, що на такому ринку було мало покупців, за декілька років на ньому накопичилося дуже багато майна. У зв’язку з непрозорими схемами його продажу, а також з тим, що воно продавалося місяцями чи навіть роками, влада вирішила зміни систему. І ось зараз арештоване майно продається на відкритих онлайн торгах в системі Прозорро.Продажі.

В чому переваги нової системи

По-перше, з відкриттям ринку конфіскованого майна на нього зайшло дуже багато потенційних покупців, тому продажі стали проводитися значно швидше. По-друге, із-за конкуренції між учасниками тендерів, на майно утворюється справедлива ринкова ціна, тому кредитори можуть отримати свої кошти. По-третє, онлайн аукціони є відкритими, тому придбати цікавий об’єкт, що був вилучений, наприклад, у банку, що збанкрутував, може будь-яка особа чи підприємство. На цьому https://megasale.com.ua/areshtovane-majno-u-lvovi-na-auktsionah-prozorro-sale/ сайті  можна детальніше ознайомитися з перевагами нової системи та особливостями продажу арештованого майна через неї.

На участь в торгах немає ніяких обмежень. Учасником аукціону може стати той, хто сплатив гарантійний внесок.

Завдяки нововведенням в українському законодавстві, ринок продажу арештованого майна став приваблювати і іноземців, які готові придбати цікавий лот по ринковій ціні.

З чого складається система Прозорро.Продажі

Ця інноваційна система є дворівневою. Перший рівень – це центральна база даних усіх лотів, що є актуальними та доступними на даний час. Другий рівень – це електронні торгівельні майданчики, яких зараз є понад 40. Саме вони реєструють користувачів, надають консультаційні послуги та забезпечують юридичну підтримку під час підписання договорів купівлі-продажу. Обирати такий майданчик для реєстрації потрібно на основі зручності інтерфейсу та якості надання послуг. В усьому іншому вони схожі між собою, так як є під’єднаними до центральної бази даних Прозорро. Вони надають однакові види послуг та на них представлені одні й ті самі лоти.