Особливості викупу майна банкрутів через УЕБ
Майже кожен день з’являються нові підприємства, але далеко не кожне з них в змозі протистояти конкуренції на ринку. Велика кількість ризиків з часом приводить до банкрутства.

В такому випадку підприємець втрачає своє майно, яке потім продають на відритих електронних аукціонах. В країні ці галузь досить розвинена завдяки порталу Прозорро. На сайті або супутніх майданчиках, зокрема на Українській Енергетичній Біржі можна знайти торги, на котрих продають майно збанкрутілих компаній. Цей процес регулюється збоку держави. Дана система була запроваджена зовсім недавно і допомогла розв’язати проблему реалізації власності.

Механізм продажу майна збанкрутілих компаній

Електронні торги досить ефективні, вони дозволяють продати власність банкрутів, а учасники аукціону зможуть придбати її за прийнятну ціну. Після того, як даний формат продажу допоміг досягти хороших результатів, прийняли рішення реалізувати таким способом майно банків та інших підприємств.

Власність відкрито продається на порталі, тому у кожного є шанси на перемогу в аукціоні. Система працює на основі принципів прозорості та відкритості, тому співпрацювати з ним досить зручно навіть новачкам, які раніше не стикались з електронними аукціонами.

Процедура проводиться в режимі онлайн і слідкувати за нею може кожен охочий, щоб впевнитися в чесності і вигідності.

Учаснику досить зареєструватися на майданчику УЕБ sale.ueex.com.ua , створити особистий кабінет, знайти віідповідний лот та взяти участь в торгах. Особливість процесу в тому, що продаж власності банкрутів здійснюється саме у вигляді відкритого аукціону, тому купити його може кожен бажаючий. Це означає, що на один лот може бути декілька претендентів, тому треба врахувати це та зробити найвигіднішу пропозицію.

Особливості реалізації майна банкрутів

Майно банкрута завжди виставляється на аукціонах через біржі. В Україні реалізацією такої власності займаються на порталі УЕБ, який виступає офіційним представником системи Прозорро.Продажі.

Перед тим, як розпочати аукціон, кредитори радяться, після чого:

  • установлюють стартову вартість власності;
  • описують лот, детально вказуючи інформацію про те, що в нього входить;
  • визначають крок, з якого будуть родитися ставки;
  • установлюють розмір витрат на утримання, зберігання та продаж власності;
  • вказують додаткову інформацію, якщо вона є.

Якщо кредитори не в змозі відповісти по будь-якому з цих пунктів, то в якості підстави буде виступати рішення суду.

Частіше за все майно продають по досить високій ціні, тому учасників в аукціоні не багато. Це може призвести до того, що лот не продадуть з першого разу. Іноді його виставляють ще декілька разів, знижуючи при цьому ціну. Все це узгоджують з кредиторами.

Законодавство намагається зменшити терміни, які потрібні до повного завершення процедури банкрутства. Аукціони Прозорро позитивно впливають на права кредиторів, забезпечують відновлення системи кредитування.Купівля та продаж власності з допомогою електронних торгів допомагає мінімізувати всі ризики. Завдяки системі sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property кредитори можуть збути власність за короткий строк, а учасники аукціону куплять майно за доступною ціною. Серед лотів зустрічаються тільки ті об’єкти, які мають впорядковані документи, тому покупець може розраховувати на безпеку та додатковий захист. Якщо виникнуть додаткові запитання стосовно купівлі власності збанкрутілих банків, можна звернутися за допомогою до менеджерів порталу, які дадуть вичерпні відповіді на всі запитання.